نارنج معجزه طبیعت برای پوست
نارنج معجزه طبیعت برای پوست

نارنج معجزه طبیعت برای پوست

هیچ می دانید نارنج یکی از بهترین میوه ها برای پوست شماست؟! نارنج را بیشتر بشناسید تا قدرش را هم بیشتر بدانید.

بهار بی دریغ تر از همیشه آمد

بهار بی دریغ تر از همیشه آمد

دوست خوبم این اولین نامه کلون است برای تو... برای تویی که بوی بهار را اگر حس نکرده باشی، همین امروز با اولین نفس عمیق به ریه می کشی و با اولین هوووف به بیرون پرتاب می کنی.

نارنج معجزه طبیعت برای پوست

میوه نارنج که در فصل سرد می توانید به راحتی تهیه اش کنید، یکی از مهم ترین مرکبات دنیاست؛ اما در همه جای جهان به راحتی پیدا نمی شود. با این حال ما در این زمینه انقدر خوش شانس بوده ایم که می توانیم از اولین میوه فروشی نزدیک منزلمان آن را تهیه کنیم. در شمال ایران نارنج به میزان قابل توجهی کشت می شود و برای همین است که باید از فوایدش با خبر باشیم.  

یکی از مهم ترین کمک هایی که نارنج به پوست می کند، خاصیتی به نام حالت انقباضی است. در واقع وقتی شما از آب نارنج روی صورتتان استفاده می کنید، چربی اضافی پوست از بین می رود و تولید این چربی تنظیم می شود. در نتیجه شما جوش نمی زنید و پوستتان آرامش بیشتری پیدا می کند. بنابراین اگر پوست چرب و مستعد آکنه دارید، همین حالا که فصل نارنج است به داد خودتان برسید. خوبی استفاده از نارنج به عنوان تونر پوست چرب این است که تحت هیچ شرایطی صورتتان را پوسته پوسته نمی کند. یادتان باشد که پوست نارنج هم قابل استفاده است. پوست این میوه آنتی باکتریال و ضد قارچ بوده و کمک می کند پوست صورت شما تمیز باقی بماند. چون پوست نارنج ضد التهاب است، قرمزی جوش های درشت را هم تخفیف می دهد. اگر با عفونت های قارچی (مثل بیماری پای ورزشکار) دست و پنجه نرم می کنید، آب نارنج را برای از بین بردن این قارچ های مزاحم به کار ببرید.

یکی دیگر از خواص آب نارنج برای پوست تسکین ورم و پف اطراف چشم است. می توانید از آب نارنج، دمنوش میوه نارنج یا جوشانده پوست نارنج برای از بین بردن ورم اطراف چشم کمک بگیرید. پاکت های سرد شده دمنوش نارنج هم می توانند ماسک خوبی برای از بین بردن سیاهی اطراف چشم باشند. نارنج سرشار از بتاکاروتن است. این ماده قدرت این را دارد که از ایجاد آسیب در سلول های پوست جلوگیری کند. بنابراین وقتی از نارنج استفاده می کنید، پیری پوست را عقب می اندازید. از طرفی پوست نارنج حاوی مقدار زیادی ویتامین C و آنتی اکسیدان است و همین مواد برای داشتن یک پوست مرطوب و شاداب کافی است. برای شفاف شدن پوست می توانید روی پوست نارنج کمی آب داغ بریزید، بیست و چهار ساعت به آن فرصت دهید و از محلولی که به دست می آورید، روزی دو بار روی صورتتان بمالید.

همه چیزهایی که باید درباره نارنج بدانید

نارنج ، دمنوش ، پیری پوست ، پوست ، آنتی باکتریال ، بتاکاروتن ، روغن نارنج

پسندیدم 6

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

اين مطالب رو تا به حال نميدانستم ممنون استفاده ميكنم

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

اطلاعات خوبي در خصوص نارنج داديد

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

عالی بودا

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

خیلی هم خوب

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

مطلب مفید بود. با آرزوی موفقیت برای کلون

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

افرين وحسنه نباشيد بشما كلون عزيز بايد گفت كه اينقدر اطلاعات خوبي در اختيار ما كأربران ميگذاريد 🙏🙏

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

منو خانه وارد شوید ثبت نام