همه چیز درباره تراپی و احیای مو
همه چیز درباره تراپی و احیای مو

همه چیز درباره تراپی و احیای مو

موهای شما سالم و سرحالند یا کج و آسیب دیده؟! اصلا از تراپی و احیای مو خبر دارید؟! حسرت موهای براق در تبلیغات تلویزیونی را فراموش کنید.

اولاپلکس چیست؟!

اولاپلکس چیست؟!

اگر همیشه به دنبال یک راه حل مطمئن برای جلوگیری از آسیب مو بوده اید و موهای روشن هم دوست دارید، اولاپلکس به کارتان می آید.

مراقبت از مو کم هزینه تر از درمان؛

همه چیز درباره تراپی مو

داشتن موهای سالم و براق یکی از مهم ترین چیزهایی است که زیبایی چهره شما را تضمین می کند. گاهی هم آنقدر موهایتان را دوست دارید که دلتان نمی آید کوتاهشان کنید. اما نگهداری از موی بلند راه و رسم خودش را دارد.

 

کلون ، آرایشگاه ، آرایشگاه اینترنتی ، تراپی مو ، کراتین ، کراتینه ، ویتامینه ، پروتئینه

 

قرار گرفتن مو در معرض مواد شیمیاییِ غیر مناسب، خشک شدن تارهای باریک مو در اثر بیماری های مختلف یا مصرف داروها، آلودگی های محیطی، اثرات مخرب نور خورشید و ... آسیب های جدی و مهمی هستند که ممکن است به جان موهای شما بیافتند. برای از میان برداشتن این مشکلات راه های مختلفی وجود دارد. اما مساله اساسی این است که بهترین راهکار جلوگیری از این آسیب هاست. احیا مو و تراپی مو دو روش موثر هستند که میزان آسیب روی مو را کم کرده یا از بین می برند و هر دوی آنها در آرایشگاه اینترنتی کلون انجام می شود.

تراپی مو چیست؟!

به هر نوع ویتامینه و پروتئینه مو تراپی مو گفته می شود. اما همه انواع تراپی موروش کار یکسان ندارند. یادتان باشد ویتامینه و پروتئینه کردن مرتب موها (با حداقل فواصل زمانی دو هفته تا یک ماهه)، باعث می شود شما به مرگ موهایتان نزدیک نشوید. تراپی مو، سلامت از دست رفته موها را به شما برمی گرداند. این یعنی یک متخصص آرایشگر پس از بررسی جنس موی شما، با استفاده از مواد آبرسان و جوان کننده مو، طراوت را به آنها برمی گرداند.

تراپی انواع مختلفی هم دارد که ممکن است اسم آنها به گوش شما آشنا باشد: آرگان تراپی، خاویار تراپی، کره تراپی، بوتاکس تراپی، پلکس تراپی و ... . قبل از اقدام برای تراپی مو به یاد داشته باشید که اگر ریزش موی ارثی دارید، باید با پزشکتان درباره باید و نبایدهای استفاده از محصولات آبرسان یا برند مواد تراپی مشورت کنید. محصولاتی که برای تراپی موها به کار می روند، حاوی مواد معدنی، ویتامین ها، انواع کاندیشنرهای آبرسان و پروتئین ها هستند که در ساقه مو نفوذ کرده و با تزریق این مواد به ساقه مواد غذایی از دست رفته آن ها را به کوتیکل های مو بازگردانده و باعث استحکام بیشتر موها می شوند. با این حال روش استفاده از این محصولات معمولا از دست خودتان بر نمی آید و نیازمند کمک یک متخصص هستید. زمانبندی، میزان استفاده از مواد، نوع ماساژ روی مو، نیازمند سشوار یا اتوی مو بودن و ... پارامترهایی هستند که فقط یک آرایشگر از آنها با خبر است. بنابراین خودتان برای تراپی مو تنهایی اقدام نکنید و کار را به کاردان بسپارید.

احیای مو چیست؟!

احیای مو به روش کراتینه یکی از مهم ترین روش های کشف شده در دنیا برای نجات موهاست. هرچند در روش احیای مو با مواد کراتینه، به طور کلی دو مساله مورد نظر قرار می گیرد. یکی احیا یعنی برگرداندن جان از دست رفته مو و دیگری صافی مو. کراتین یک پروتئین حیاتی در بافت مو است که به شفافیت، درخشندگی و صافی آن منجر می شود. در واقع اگر شما موهای فری داشته باشید یعنی کراتین موجود در بافت موی شما اندک است.  به همین خاطر است که به طور طبیعی هم موهای مجعد بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند. اما کراتین کردن مو فقط به معنی صاف کردن مو نیست، بلکه کراتین احیا کمک می کند موهای آسیب دیده شما جان تازه بگیرند. تزریق کراتین به ساختار عمقی مو، موهای شما را به چرخه زندگی بر می گرداند.

 تفاوت موهای سالم و آسیب دیده را می دانید؟!

وقتی برای تراپی یا احیای مو اقدام می کنید باید بدانید که موهای شما سالم هستند یا آسیب دیده. وقتی موی سالم داشته باشید، در سطح آن هیچ شکستگی خاصی دیده نمی شود. موی سالم باید شفاف و کاملا براق باشد. موی سالم موخوره ندارد و زبر هم نیست. موهای سالم را باید به طور مرتب ویتامینه یا پروتئینه کرد تا به آسیب مبتلا نشود. کراتین کردن موهای سالم ضروری نیست اما به استحکام مو کمک می کند و باعث صافی بیشتر آن می شود. اما موهای آسیب دیده شفاف نیست، وزهای زیادی روی سطح آن دیده می شود و مهم تر اسز همه این که زبر و شکننده است. موی آسیب دیده ممکن است هنگام برس کشیدن خرد شود. این مو به سادگی حالت نمی گیرد و رشد طولی آن کافی هم نیست. موهای آسیب دیده را می توان با کراتینه تا حد زیادی نجات داد.

پسندیدم 8

کاربر مهمان پسندیدم 2 | پاسخ

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

بسیارخوب

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

بسیارخوب

مدیریت وب سایت پسندیدم 1

:)

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

ممنون خیلی هم عالیییییی

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

حتما استفاده خواهيم كرد از خدمات كلون

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

عالی هستین

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

توی برنامه ام هست برای عید از خدمات مو کلون استفاده کنم

مدیریت وب سایت پسندیدم 2

چقدر خوب و عالی.

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

موهاي منم همش خورد شده، ويتامينه با روغن زيتون انجام مي دم خوبه اما فكر كنم كافي نيست

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

خیلی خوبه که با این روش می شه موهامون مثل دوران بچگیمون شفاف بشه

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

چقدر خوب وعالي استفاده كردم

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

مطلب جالبی بود. متشکرم

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

بسیار عالی بود با آرزوی موفقیت روز افزون در تمامی مراحل مختلف کار و زندگی

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

خوب

منو خانه وارد شوید ثبت نام