مانیکور
مانیکور

مانیکور

ناخن های مرتب حرف خاص خودشان را دارند. مانیکور ناخن ها شما را شیک می کند. انتخابتان کدام است؟! مانیکور ساده، پارافین تراپی دست یا مانیکور به همراه ژلیش ناخن؟!

زن و سینما

زن و سینما

چه قدر به سیمای زنان در دنیای سینما توجه کرده اید؟! شخصیت زنان در فیلم ها چه قدر ذهن شما را به خود مشغول می کند؟! کلون با شما در این زمینه گپ می زند.

مانیکور به همراه پارافین درمانی

مانیکور به همراه پارافین درمانی

120,000 تومان

ثبت سفارش
مانیکور به همراه ژلیش ساده

مانیکور به همراه ژلیش ساده

110,000 تومان

ثبت سفارش
مانیکور ساده

مانیکور ساده

50,000 تومان

ثبت سفارش

 

دستت را به من بده

هیچ وقت به تصویر کلی دست ها با آن انگشتان مرتب و منظم و ناخن هایش دقیق فکر کرده اید؟! چه قدر به کارایی بیش از اندازه انگشتانتان در تمام زندگی فکر می کنید؟! اصلا چند کار را سراغ دارید که بدون دست بشود انجامشان داد؟! از خاراندن پسِ سر وقت فکر کردن پشت میز سرِ کار بگیرید تا وقتی که می خواهید چیزی بنویسید یا در کافه ای کنار یک دوست قهوه ای بنوشید و گپی بزنید؛ در همه حال و همه وقت دست ها معرف شما به دنیای اطرافتان هستند. «وقتی داشت حرف می زد، یهو چشمم افتاد به دستش... به نظرم اومد می تونه نوازنده باشه... انگشت های کشیده و بلندی داشت...»؛ می بینید! ما آدم ها را با دست هایشان می شناسیم. با این همه چه قدر به دست و انگشتمان اهمیت می دهیم؟! این یک تعامل دو طرفه است: تو دستت را دوست داری و دستت به تو شخصیت می دهد.

عبارت مانیکور که از زبان فرانسوی به فارسی متداول ما آمده، دقیقا به همین معنی است: مراقب از دست و ناخن. درست مشخص نیست که از کجای تاریخ زنان متوجه این شده اند که برای جلوه هر چه بیشتر دستانشان باید مانیکور کنند، اما روشن است که آن جای تاریخ باید زمانی باشد که زن متوجه خودش شده است؛ متوجه اینکه حقیقت دارد و دوست داشتنی است. مانیکور کردن یعنی از میان برداشتن گوشه های ناخن (کوتیکول)، مرتب کردن آنها و سوهان کشی، پولیش بستر ناخن و گاهی هم لاک زدن. گرچه ایده ابتدایی مانیکور آن هم به شکل امروزی در پاریس و توسط آرایشگران فرانسوی به دنیای زیبایی ورود کرد و آنها در فرآیند کار فقط از رنگ صورتی کمرنگ و سفید برای مانیکور استفاده می کردند، اما مانیکور در دنیای معاصر ما معنای متفاوتی پیدا کرده است و انواع مختلفی هم دارد.

 

 

 

 

یگانه مانیکور ساده را دوست دارد

همین دیروز بود که یگانه بعد از تمرین آخر برای ضبط موسیقی به خانه برگشت و منتظر آرایشگرش از آرایشگاه اینترنتی کلون در خانه نشست. بعد که آرایشگر آمد، وقت مانیکور کردن دست ها برایش از روزهای سخت آخرین تمرین ها گفت و از اینکه مدام ذهنش درگیر می شود که نکند سرما بخورد. حتی برای آرایشگر گفت: «دوست دارم تو روزهای قبل ضبط از جام تکون نخورم و بشینم توی خونه کلا... می دونی! تو همچین موقعیتی یه سرماخوردگی کوچیک می تونه کل گروه رو نابود کنه...».

 

 

حالا فردای آن دیروز است. یگانه موهای صافش را ریخته دور شانه و شال سبزش را طوری روی سرش جاگیر کرده که از پشت شیشه استودیو هم می شود عطر خوش آن ها را حس کرد. ایستاده با صلابت پشت میکروفون و منتظر یک اشاره است تا صدایش را بریزد روی حجم الکترونیکی اتاق ضبط. بچه های دیگر هم هستند. صدابردار یک دو سه را که می گوید، همه هدفون ها را روی گوششان می گذارند. یگانه دستش را با آن ناخن های مانیکور شده، حلقه می کند روی میکروفون استودیو و با ضرباهنگ دست رهبرشان لبانش را که درست مثل شکوفه های تازه انار است، نزدیک می کند به آن و کمی بعد اشاره دست می رود سمت او... .  آن وقت است که شروع می کند به کُرخوانی. صدای زنگ دارش میپیچد در حجم استودیو و از میان سیم های باریک می گذرد و می رود در جان دستگاه های ضبط صدا می نشیند. از پشت شیشه می بینید که دستِ رهبر علامت ایست می دهد به او و ضبط کات می خورد. صداها قطع میشوند و توی ذهنش نمی فهمد کجای اجرا را اشتباه کرده اند که حالا صدابردار کات داده است. سی ثانیه سرش منگ و چشم هایش جیغزنان می شود. در اتاق ضبط باز می شود و آنها که بیرون بوده اند با کیک و شمع و خنده و شادی وارد اتاق می شوند. همه شروع می کنند به خواندن آن «تولدت مبارک» معروف. آن وقت یگانه بین بغض و خنده، میان لذت و تازگی، دست هایش را می گذارد روی چشم و می گوید: «باورم نمی شه... سه روز زودتر... جدی جدی سورپرایز شدم...» و بعد فکر می کند چه به موقع دست هایش را آماده خانمی کرد.

دست ها هر 21 تا 30 روز به مانیکور ساده احتیاج پیدا می کنند. این یعنی در این زمان ناخن های دست بلند می شوند و از سمتی گوشه های پوستی آنها هم رشد می کند و روی ناخن را می گیرد. در نتیجه ناخن ها شکل نامرتبی پیدا می کنند و شما نیازمند سوهان کشی آنها می شوید. از طرفی چون کوتیکول رشد کرده و روی بستر ناخن آمده، شکل کلی بستر ناخن بسیار کوتاه می شود. آن وقت دست شما حالت خانه ای را پیدا می کند که انگار هیچ کس گلدان هایش را هرس نکرده یا به تمیزی اش اهمیت نداده است.

فرانک لاک ماندگار می خواهد

عقیق هایی که سفارش داده بود، دیشب به کارگاه رسیدند. از توی پاکت بیرونشان آورده بود و چیده بود روی میز و زل زده بود به ترکیبشان. لاجوردها و فیروزه ها را هم از جعبه بیرون آورده بود و کنارشان چیده بود. بعد چند بار از زوایای مختلف به تصویر سنگ ها روی میز چوبی نگاه و برای هر کدامشان برنامه ریزی کرده بود: «این یکی به درد آویز می خوره... این باشه برای اون دستبنده که نمی دونستم چه طور تمومش کنم... این دوتا هم می تونن یه جفت گوشواره بشن...». آن وقت پیش خودش فکر کرده بد نیست برای اینستاگرام و فیسبوکِ کارگاه یک عکس درست و حسابی از این سنگ ها بگیرد. همین که آمده بود میان خودش و سنگ ها، میان زنانگی و طبیعت، تصویرسازی کند و عکس را بگیرد، همین که دامن چین دارش را پوشیده بود برای هماهنگی با رنگ عقیق ها و تضاد با لاجوردها، چشمش افتاده بود به دستش که هیچ به کار عکاسی نمی آمد. تازه یادش افتاده بود که یک هفته قبل باید برای مانیکور و ژلیش ناخن دستش کاری می کرده و حالا دیگر فایده ای ندارد. دوربین و عکاسی را رها کرده و پناه برده به آرایشگاه اینترنتی کلون. آدرس کارگاه را برای مانیکور ژلیش فردا ثبت کرده در وبسایت و فکر کرده زمان استراحت کاری وقت مناسبی است برای مانیکور و ژلیش ناخن. حالا فرداست و بعد از آن است که آرایشگر کلون با فرانک خداحافظی کرده و در را پشت سرش بسته است. فرانک دوربین را روی سه پایه تنظیم کرده، دستش را از آرنج با آن ناخن های زرد و تازه روی میز چوبی گذاشته و دارد لاجوردهای ریز و درشت را روی میز و پوست دست و میان انگشتانش می چیند برای عکاسی. آبی لاجوردی در تضاد با زردِ ناخن هایش روی ذهن آرامش، خطی می نویسد: «به این می گن عکس...».

بعضی وقت ها هست که یک مانیکور ساده، برای دست آدم کافی نیست. یعنی دلت می خواهد رنگی هم به روزهای زندگی ات اضافه کنی. دوست داری ناخن هایت را لاک بزنی اما از طرفی هم فکر می کنی نکند با این همه کار و بار که سرم ریخته رنگ لاک ها زود از بین بروند. اینجا که می رسی، زمان انتخاب لاک ژلیش است که برای مدت طولانی از لاک زدن پیاپی بی نیاز و خیالت را حسابی راحت می کند. یک مانیکور به همراه لاک ژلیش را باید هر سه هفته یک بار تمدید کرد تا دست ها حالت زیبای خودشان را برای همیشه حفظ کنند.

مرجان دستش را بغل می کند

مرجان تنِ استخوانی اش را از آغوش دوستانه با پتوی نازک جدا می کند و روبه روی آینه می ایستد. از روی ساتن لباس خواب یشمی، نوک انگشتان دست هایش را کش می دهد روی گودی کمر، بعد آهسته آنها را حلقه می کند در هم و می برد بالای تنش. کش و قوسی در کشیده ترین حالت ممکنِ تن به خودش می دهد و نفس عمیقش را یکباره رها می کند. نرسیده به حمام، دکمه قهوه جوش را می زند که تا از حمام برسد قهوه اش داغ و خوش عطر منتظرش باشد. همین که قهوه را روی میز می گذارد و مجله اش را ورق می زند، همین که ساعت آن عقربه کوچکش را ول می کند روی 9 و بزرگ تری می رساند خودش را به 12، زنگ در صدایش را بلند می-کند که یعنی: «مهمان داریم...». آرایشگر کلون می رسد و پشت میز شروع می کنند با هم گپ زدن. از همه چیز روزگار. پارافین درمانی هر ماهه برای مرجان تنها لذت یک کار آرایشی نیست، وقت خوبی هم هست برای یکبار در ماه دیدن دوست چند ماهه اش. ظهر که می شود، وقت رسیدن دخترک به خانه، مرجان دست تازه اش را روی گونه لطیف دخترک می گذارد و خوش آمد مادرانه ای تحویلش می دهد. اِلنا با بینی کوچکش بوی کوچک تری می کشد از دست مادر و می گوید: «امروز خاله نسیم اومده بود؟!». مرجان خنده اش را با حالت ابروهایش تغییر می دهد که یعنی تو از کجا فهمیدی؟! النا کوله پشتی صورتی اش را روی زمین می گذارد و می رود سمت اتاق و می گوید: «بازم دستات پنبه ای شده... ».

 

وقتی مانیکور با پارافین درمانی همراه می شود یعنی شما زنی هستید که متوجه اهمیت فوق العاده دست ها شده اید. پارافین درمانی یک روش درمانی برای تسکین دردهای عضلانی دست و لطافت بخشیدن به پوست است. هنگامی که پارافین گرم روی دست شما قرار می گیرد، گردش خون در زیر پوست افزایش پیدا می کند. درنتیجه پوست دست بسیار لطیف شده و منافذ آن بازتر از قبل می شود. به همین خاطر حالا شما دستی دارید که برای دریافت مواد مرطوب کننده موجود در پارفین، حاضر است. این کار در جوانسازی پوست دست هم بسیار موثر بوده و کمک می کند پوستتان بدون افتادگی و چروک باقی بماند. یادتان باشد که پارافین تراپی برای درمان دردهای مربوط به آرتروز و روماتیسم مفصلی معجزه می کند.

 

پسندیدم 2

کاربر مهمان پسندیدم 1 | پاسخ

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

منو خانه وارد شوید ثبت نام