شینیون
شینیون

شینیون

برای اینکه در مراسم ویژه آخر هفته با استایل فوق العاده ظاهر شوید، مجبورید فکری به حال موهای درهم و برهم تان کنید؟! شینیون هنر یونانی جان بخشی به موهای شماست.

درباره شامپو چه می دانید؟!

درباره شامپو چه می دانید؟!

استفاده از شامپوهای نامناسب تجربه نا آشنایی نیست. هر آدمی ممکن است حداقل یک بار از این مساله نیش خورده باشد. اما برای پیدا کردن یک شامپوی مناسب باید چه کاری کرد؟!

شینیون ژورنالی

شینیون ژورنالی

300,000 تومان

ثبت سفارش
شینیون ساده

شینیون ساده

150,000 تومان

ثبت سفارش

به احترام اساطیر یونان، اسطوره ای زیبا شوید!

میز بزرگ سنگی، تا جایی که چشم کار می کرد، پر شده بود از نوشیدنی ها و خوردنی های ناب. ظرف های بزرگ میوه بود که از روی دست خدمتکارها بر فرش میز چیده می شد و صدای همهمه زن ها انگار داشت بوی نشاط را در تنِ قصرِ با شکوه زنده نگه می داشت.

آرایشگر، شینیون، اساطیر، شینیون ساده، شینیون ژورنالی، مدل مو، براشینگ، یونان

دیُنه با گوشه چشم به خدمتکارها اشاره می کرد و آن وقت ظرف و جام های پر از شیرینی و شربت بود که به احترام بانو برای مهمان ها حاضر می شد. آفرودیت در جشن تولدش قهقهه های بلند سر می داد و زیباییش را پخش می کرد در فضای سالن. روی موهایش که با ظرافتی زیبا پس گردنش جمع شده و بسته بود، یک گنجشک کوچک نشسته بود. کمی آن طرف تر آتنا با آن جسارتِ آذرخشی اش سرش را گرفته بود رو به سوی نور شمع ها تا رقص زنجیرهای طلایی لابه لای موهایش که- مثل تَلی از انگور در ظرف سرش نشسته بود- را بیشتر نمایش بدهد. چشم های بکر و وحشی آرتمیس اما در این مهمانیِ چند ساعته برقی از دلربایی زنانه می زد که قبلا هیچ وقت نزده بود؛ به قول دیمیتیر: «از بس همیشه موهایش را می ریزد دور و برش، تا حالا چشم هایش را درست ندیده بودیم!». هِرا که همیشه بافته های موهایش را در پشت سرش سنجاق می کرد، امروز توری شیری رنگ از لابه لای بافته ها رد کرده بود و ادامه تور را برگردن طاووسی انداخته بود که همیشه بر شانه هایش جا خشک کرده است... مایا با دست های خودش موهای دخترها را یک به یک شینیون کرده بود.

 

یونان از آن تمدن باشکوه قدیم اش، هدایای بی شماری به دنیای امروز ما فرستاده؛ نه فقط فلسفه و منطق، نه فقط معماری کلاسیک برجامانده اش که دنیایی از بنیان های علم و هنرِ زیبایی از آتن قدیم به دست ما رسیده است. باورکنید یا نه شینیون یکی از آن هاست. زنان باستانی در آتن برای دلربایی هرچه بیشتر موهایشان را به سبکی خاص و ویژه در پشت سر می پیچیدند و این کار را به عنوان یک رسم در تکمیل زیبایی شان دنبال می کردند. واژه شینیون که از زبان فرانسه در ادبیات ما جاری شده، ابتدای حیاتش تنها منحصر بود به بستن کل موها با سنجاق در پشتِ سر. امروز اما شینیون هم مانند هر چیز دیگری راه خودش را هنرمندانه تر ادامه داده و در کنار زنان در مهمانی ها شرکت می کند!

آرایشگر، شینیون، اساطیر، شینیون ساده، شینیون ژورنالی، مدل مو، براشینگ، مینا

«من تا حالا شینیون مجلسی نکردم. همیشه فکر می کنم خیلی وقت گیره... خیلی باحاله ها ولی فکر کن باید بری، برسی آرایشگاه، نوبتت بشه، بعد با سروکله ت ور برن، وسط کار ولت کنن برن دکلره اون یکی رو از رو سرش بشورن، کارت تموم شه، راه بیافتی برگردی خونه، دوباره حاضر شی، بری مهمونی... اوووووه... بیکاری مگه؟!» اینها را مینا وقتی ابروهایش را توی هم فرو برده به همکارش که در میز بغلی نشسته است می گوید. مینا خیلی هم بی راه نمی گوید. راستش گاهی وقت ها خیلی سخت است که خودت را قانع کنی و این کارها را انجام بدهی. ولی اگر برایت بگویم که   آرایشگاه اینترنتی کلون درست برای همین است که همراهتان شده، با چشم های گرد نگاهم می کنی؟! لابد می پرسی: «دقیقا برای چی؟!». دقیقا برای اینکه فرصت قانع کردن خودت برای رفت و برگشت از آرایشگاه را صرف لذت بردن از زندگی کنی:

آرایشگر، شینیون، اساطیر، شینیون ساده، شینیون ژورنالی، <strong>مدل مو</strong>، براشینگ، شبنم

دم صبح شبنم خواب دیده است که در مهمانی باشکوه تولد آفرودیت شرکت کرده. لابه لای رنگ و لعاب خوابش همین طور که حواسش جمع موهای شگفت انگیز زن های مهمانی یونان بوده، ناگهان آرتمیس دست روی شانه اش گذاشته و گفته: «دوستان، بانو ونوس مهمان ویژه ما از روم هستند». همین که از خواب پریده، سال های خوش دانشجویی را در آن دانشکده تئاتر تهران به یاد آورده... «یادش به خیر برای پایان نامه اشکان نقشِ ونوس رو خودم بازی کردم...». از همان وقت تا الان که کودک چندماهه اشکان و شبنم دارد شیر می خورد، زندگی شان تغییرات زیادی کرده است: خوشی و ناخوشی و شادی و خیلی چیزهای دیگر. تا قبل از بارداری به قول شمیم، خواهرش از آن دست آدم های «آرایشگاه برو و همیشه مرتب» بوده. مادر شدن ولی تا حد زیادی وقتش را پر کرده است. نامزدی دختردایی اش در هفته آینده هم فرصت خوبی ست که شبی در کنار تمام خانواده بگذرانند. شبنم لباسش با آن یقه نسبتا بسته را از کمد بیرون آورده و نگاه می کند: «با این لباس نمی شه موهام رو بریزم دورم... ولی بچه رو که نمی تونم ببرم آرایشگاه... از خودمم که نمی تونم جداش کنم...». شمیم با آرامش می خندد. شبنم با خنده ای آمیخته به شیطنت ادامه می دهد: «دیشب خواب دیدم رفتم تولد آفرودیت... همه شینیون شده بودن، جز من که ونوس بودم و موهام باز و بلند بود... مثل همین الان... فکر کنم یه نشونه بود...». خواهرها لبه تخت کنار هم می نشینند و از خنده ریسه می روند. شمیم می گوید: «بسپرش به من» و شبنم با خیال راحت سِلنا را در آغوشش می گیرد.

آرایشگر، شینیون، اساطیر، شینیون ساده، شینیون ژورنالی، مدل مو، براشینگ، شمیم

ظهر روزی که شبش مراسم نامزدی برگزار می شود، زنگ خانه به صدا در می آید. آرایشگر از آرایشگاه اینترنتی کلون می رسد و همین که کار شینیون مو را شروع می کند، صدای ونگ سلنا بلند می شود. شمیم خواهرزاده اش را در بغل شبنم می گذارد، نوزاد شروع می کند به شیر خوردن... کمی بعد وقتی فرشتۀ رویاها چشم های مست از شیر سلنا را با خودش به سرزمین خواب ها می برد، کار شینیون هم تمام می شود. شبنم پاهایش را دراز می کند روی مبل و نفس عمیقی می کشد که «آخییییش!».

اینجا که یونان نیست. من و شما هم که آرتمیس و مایا و هرا نیستیم. شینیون مجلسی هم که دیگر فقط یک بستن مو با سنجاق نیست. پس کجای کاریم؟! اگر بخواهیم صاف و پوست کنده برایتان بگوییم امروزه به هنر جمع کردن و مهم تر از آن ثابت نگهداشتن مو به فُرم های مختلف شینیون می گوییم. چیزی که درباره این هنر بسیار موثر و پر اهمیت است، وابستگی همیشگی اش به ابتکار و سلیقه است. یعنی اگر سبدی داشته باشیم و کلاف سر در گم موهای شما را در آن بریزیم، بعد کمی ذوق هنری در سبد بپاشیم و تخصص آرایشگر را به آن اضافه کنیم، بافته ای هزار رنگ و شینیون شده تحویلتان می دهیم.

«من چه می دونم آرایشگری که میاد مدلی که من می خوام رو برام اجرا می کنه یا نه؟! اصلا اگر وسایلِ لازمش رو نداشت چی؟!». ما برای این سوال ها جواب داریم. گفتید دوست دارید شینیون آن بازیگر ایتالیایی را که در اینترنت پیدا کرده بودید، برای مهمانی آخر هفته تان تجربه کنید؟! کار سختی نیست. بعد از ثبت سفارش در کلون فرصتی برای شما فراهم می شود تا با آرایشگر تماس گرفته و عکس مدل انتخابی تان را برایش ارسال کنید. آن وقت این هماهنگی هم خیالتان را راحت می کند و هم متخصص شینیون شما با اشراف به طرح انتخابی، وسایل مورد نیاز را همراه خودش می آورد. گرچه همیشه هم راهی برای این هست که بگویید: «هنوز مدلم رو انتخاب نکردم... وقتی اومدین با هم مدل پیدا کنیم!». اما باز هم برای اینکه تصمیم گیری تان راحت تر شود، ما در کلون دو سرویس شینیون ساده و ژورنالی را ارائه می دهیم:

به زیبایی نقوش پر گنجشک با شنیون ساده

آرایشگر، شینیون، اساطیر، شینیون ساده، شینیون ژورنالی، <strong>مدل مو</strong>، براشینگ، یونان، ونوس

به یاد بیاورید: در سریال آخری که دیده بودید، وقتی خانم ایکس به عنوان کارمند اداره پلیس، وارد مهمانی نامزدش شد به نظرتان غریبه آمد. حتی از همسرتان پرسیدید: «این کدومشونه؟!». واقعیت این است که تغییر مدل موهای همیشگی تان برای یک شب متفاوت از شما چهره متفاوتی می سازد. یادتان باشد اگر مدل لباس و آرایش شما برای مهمانی های شب نشینی، تولدها و دورهمی ها بیشتر با موی بسته جور دربیاید، بهتر است سراغ مدل های شینیون ساده بروید. قدیم ترها، یعنی زمانی که مادران ما دوره جوانی را می گذراندند، شینیون تحت هر شرایطی با بستن کل مو انجام می شد؛ ولی در دوره ما، شینیون های مختلفی روی موهای باز هم انجام می شود. برای همین هنرمندان شینیون کار آراستگی مو را با ترکیبی از براشینگ و پوش قسمت های مختلف مو هم پیش می برند. گاهی در شینیون ساده از ابزاری مانند کش، گیره، تل، سنجاق و کلیپس استفاده می شود.

به زیبایی برق پرهای طاووس با شینیون ژورنالی

آرایشگر، شینیون، اساطیر، شینیون ساده، شینیون ژورنالی، مدل مو، براشینگ، یونان، ونوس

همه ما حداقل یک بار هم که شده، مجله خیاطی بوردا را دستمان گرفته ایم و شروع کرده ایم به ورق زدن. اول به نیت اینکه یک مدل لباس مناسب پیدا کنیم و سراغ خیاطمان برویم. بعد یک دفعه به خودمان آمده ایم که ای دل غافل تمام مدت محو تماشای مدل مو و آرایش مانکن ها بوده ایم. بگذارید بیشتر یادتان بیاندازم، مدل موی دختربچه ای با بلوز و دامن سبز روشن پیچیده و تاب خورده است و سنجاق کوچکی کنار گوشش برق می زند؛ ولی موهای بانوی چهل و چند ساله بوردا، با آن پیراهن گیپور و سورمه ای بلندش بسیار حرفه ای تر از این هاست. در واقع شینیون متناسب با ابزار مورد استفاده و روش تخصصی که هنرمند به کار می برد از سادگی به ژورنالی شدن می رسد. انواع بیگودی و تورهای نامرئی، پروتزهای اسفنجی، موی اضافه و ... وسایل کمکی هستند که دامنه فعالیت و مانور آرایشگر را بر دشت موهایتان بیشتر می کند. این نوع از شینیون برای هر جور مراسم رسمی و به اصطلاح مجلسی جواب گوی شماست.

پسندیدم 3

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

چقدرجالب با اسطوره ها بازی کرده اید. این مطلب درس کانتنت مارکتینگ بود.

مدیریت وب سایت پسندیدم 0

کاربر گرامی از دریافت پیام شما بسیار خشنودیم؛ چراکه کلون در سایه نظرات مخاطبان رشد می کند. با عضویت در سایت می توانید به جای نظر گذاشتن با نام کاربر مهمان، با نام حقیقی خودتان مسیر را برای ما هموارتر کنید.

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

برای طراحی صفهات و طراحی سایتتون من میتونم کمکتون کنم

کاربر مهمان پسندیدم 0 | پاسخ

طراح گرافیک و تصورگر هستم . میتونم تو طراحی صفهات کمکتون کنم

منو خانه وارد شوید ثبت نام